More

  VEDAT ŞENOL: OLAYIN ÜZERİNE GİTMESEYDİK BUGÜN 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZ HALK OTOBÜSLERİNE BİNEMİYORDU

  CHP Isparta İl Başkanlığı’nda basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasında CHP İl Başkanı Vedat Şenol, 65 yaş üstü ücretsiz taşıma sorunu konusuna değindi. Şenol, Isparta Belediyesi’nin öncesinde bu problemi başka kurumlara atarak bir tavır koyduğunu fakat bu problemin aslında CHP örgütünün görüşmeleri sonucunda, kurumların Isparta Belediyesi’yle iletişime geçmesiyle sorunun ortadan kalktığını dile getirdi.

  Şenol,

  ‘’Bizim bu olaya el atmamızdan sonra Isparta Belediyesi’ndeki meclis üyeleri bir önerge verdiler. Hatta duyduğumuza göre MHP’de bir önerge vermiş. Belediye Başkanı bunların üstüne atlayarak bu olayı ben çözdüm noktasıyla kamuoyuna açıklama yapıyor. Kamuoyunun şunu bilmesi lazım ki Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz bu olayın üzerine gitmeseydik bugün 65 yaş üstü vatandaşlarımız halk otobüslerine binemiyordu.’’ dedi.

  Şenol’un değindiği bir diğer konu ise özel mülklerle ilgili rezerv alanlarıydı. Depremi bahane ederek yerleşim yerlerinin de rezerv alanlarına girilmesi olayını dile getiren Şenol ‘’Metropollerde ve şehirlerde rantsal değeri yüksek olan yerlerde rezerv alanları ilan etme olayları riskli ve tehlikelidir.’’ dedi.

  ‘YARGIDA DEPREM’

  Anayasa Mahkemesi’nin, Yargıtay’ın ve Danıştay’ın çok çok üzerinde Anayasa’nın teminatı olan bir kurum olduğunu ve yıpratılmasının anayasal bir darbe olduğunu söyleyen Şenol, ‘’Hatay Milletvekili Can Atalay’ın başvuruları üzerine anayasa mahkemesi hak ihlali olduğuna karar verdi ve ilgili mahkemeye kararı bildirdi. İlgili mahkemenin yapması gereken prosedür milletvekilinin cezaevi tutukluluğuna son vermekti ve milletvekilliğine kavuşması gerekiyordu ama ne yaptı ilgili mahkeme? Anayasa mahkemesinin kararına uymak yerine Yargıtay’a gönderdi topu attı, Yargıtay’da da ilgili kurum zaten politikleşmiş yani yargı organı demeye bin şahit isteyen bir kurum halinde ve oradan çıktı anayasa mahkemesi suç işlemiştir diye karar verdi. Arkadaşlar ne oluyoruz yani? Böyle bir şeye yetkisi olmayan bir kurum kime dayanarak kimin talebi üzerine böyle bir karar alıyor?’’ dedi.

  Son Haberler

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...

  EĞİRDİR GÖLÜ’NDE KURAKLIKTAN DOLAYI YENİ ADA ORTAYA ÇIKTI

  Eğirdir Gölü'nde Oluşan Yeni Ada, Nostaljik Anıları Hatırlattı Eğirdir Gölü'nde devam eden kuraklık, ilginç bir...